W ostatnich dniach, czyli 7.03 o godzinie 20 odbył się wywiad słynnej prezenterki telewizyjnej Oprah Winfrey z księciem Harrym i jego żoną Meghan Markle. O wywiadzie tym szybko stało się nieprawdopodobnie głośno i bezustannie jest to jeden z wiodących tematów w otoczeniu rozmaitych mediów. Po wycofaniu się pary z pełnienia obowiązków w ramach brytyjskiej rodziny królewskiej oraz przeprowadzce do USA był to 1 połączony wywiad księżnej Meghan i księcia Harry'ego. Podczas rozmowy z Oprah para wgłębiła nas w szczegóły swych decyzji i przedstawiła własną wersję wydarzeń z życia na królewskim dworze. Podczas rozmowy pojawiły się zarzuty rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pdo adresem Pałacu Buckingham.

Na domiar tego, według opublikowanego kilka dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym sporze w królewskiej rodzinie stoją raczej po stronie królowej Elżbiety II i pozostałych członków rodziny aniżeli Meghan i Harry'ego. Jednakże nie da się ukryć, że poparcie jest niepomiernie odmienne, w zależności od . Brytyjskie tabloidy dostrzegają, że jeżeli Harry i Meghan zechcieliby kiedyś powrócić do królewskiej rodziny, to właśnie tym wywiadem przekreślili bezwarunkowo swoją okazję. Prócz wspomnianych wcześniej kwestiach para królewska poruszyła również motyw tego, iż książe nie widział wcześniej, że jest on uwięziony, jak sam przyznał, a także temat samobójczych myśli Meghan.

Przedstawiciele kanału w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, zajmujący się zbieraniem informacji Josh Pieters i Archie Manners, zmotywowali 4 znawców omawiających w mediach kwestie królewskiej rodziny na skomentowanie wywiadu dwa dni przed publikacją. Doświadczeni profesjonaliści, w tym przeszły prasowy sekretarz brytyjskiej królowej, przeanalizowali całą rozmowę, zarzucając jednocześnie Oprah Winfrey brak obiektywnego podejścia a z kolei Meghan Markle korzystanie z ostrego a także bezkompromisowego języka. Wywiad Oprah z Harrym oraz Meghan został zaprezentowany w wieczornym TVN24. Co istotne, wywiad ten podglądało średnio szacunkowo milion odbiorców. Ta telewizyjna stacja okazała się wtedy drugim z kolejności liderem rynku, wyprzedzając tym samym Polsat i TVN.

Równocześnie mówi się, że wywiad ten jedynie potwierdził informacje dotyczące Winfrey jako redaktorki, która potrafi wykrzesać ze swojego rozmówcy dosłownie wszystko, co tylko zechce. Z uwagi na emocjonujące informacje pary książęcej media piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednakże Oprah przyczyniała się do tego już wiele razy. Bez wątpliwości można stwierdzić, że temat ten będzie w ciągu tych tygodni zapewne nieprzerwanie omawiany.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz