Dużymi krokami nadchodzą zawody w Katarze, a przeważająca grupa mężczyzn z fascynacją odlicza kolejne godziny. W sieci internetowej rodzi się bardzo dużo deklaracji na temat tego, jaka formacja zawodników wygra piłkarskie rozgrywki, a jaka ma na to słabe perspektywy. Przytyków w kwestii różnych kopaczy także nie zabraknie. Czy nadzwyczajne historyczne wydarzenie zapewni fanatykom piłki nożnej wyraziste emocje?

Znakomitość wydarzenia

Nie zważając na fakt dużej ilości mistrzowskich turniejów piłki nożnej, które do obecnej chwili się odbyły, teraźniejsze igrzyska będą bezgranicznie unikalne. Po raz pierwszy w historii, zawody miejsce będą miały na obszarze Bliskiego Wschodu, a ponadto pierwszy raz w kraju wyznania islamskiego. Pora kalendarzowego roku również okazuje się szczególna, bo turniej wydarzy się podczas jesieni. Jest to również finalny mundial, podczas gdy stawać do zawodów będą zaledwie 32 drużyny, ponieważ na następnym tego typu wydarzeniu, liczba drużyn podniesiona zostanie do 48 drużyn zakwalifikowanych.

Chłodne spostrzeżenia ludzi

Najbliższe zawody piłkarskie są jeszcze bardziej kontrowersyjne od swych poprzednich wersji. Pojawiają się komentarze, iż wybór terytorium, w którym mistrzostwa świata mają mieć miejsce, miał tło korupcyjne. Nie powinno nikogo dziwić zatem, że w piłkarskim środowisku widać gołym okiem duże zdenerwowanie. Dookoła mistrzostw w kółko błąkało się widmo skandali, jednakże czara goryczy przelała się, gdy do publiczności dotarły informacje, iż podczas budowania obiektów sportowych i reszty zaplecza, zginęła bardzo duża liczba pracowników, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednak nie ostudziło olbrzymiej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji przyznania tego przełomowego wydarzenia dla państwa islamskiego, jakim jest Katar.

Która drużyna wzniesie w górę puchar?

Pomimo dużej antypatii aniżeli uznania w stosunku do gospodarza wydarzenia, i tak miliony kibiców biorą czynny udział w procesie, typując przeróżne drużyny do wygrania całego turnieju. Najczęściej wybieranymi faworytami do podniesienia trofeum są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zbioru tego dodaje się również przedstawicieli drużyny z Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na pogromce wszystkich drużyn musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz