To było emocjonujące widowisko a piłkarscy wielbiciele zgromadzeni na trybunach mieli sporo szczęścia, ponieważ mieli okazję podziwiać ten mecz i bardzo dobrze pamiętać o tym. Właśnie tego rodzaju mecze podkreślają dlaczego nożna piłka jest na ten moment najbardziej rozpoznawalną sportową dyscypliną w Europie. W tym meczu wielbiciele piłkarscy mieli szansę podziwiać wszystko to, co w piłce nożnej najlepsze. To piłkarze drużyny włoskiej zdobyli pierwsze trafienie, jednak gracze reprezentacji Hiszpanii dobrze tę batalię zainaugurowali. Zawodnicy trenowani przez selekcjonera Luisa Enrique nie planowali jednak złożyć broni. Morata dał radę doprowadzić do remisowego wyniku 10 minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Sędzia tego meczu był zmuszony do ogłoszenia dodatkowego czasu gry. O zwycięstwie zdecydować musiały karne, gdyż na etapie dogrywki również nie pojawiły się gole. Narodowa kadra Włoch okazała się delikatnie lepsza w trakcie konkursu jedenastek zwyciężając wynikiem 4:2 i to właśnie ona będzie grać na wieczór w niedzielę w starciu finałowym mistrzostw Europy.