Kibice piłkarscy w wieczór poniedziałkowy byli widzami genialnego meczu na stadionie w Rumunii. Niezbyt dużo kibiców liczyło na to, iż starcie między ekipą francuską, a narodową kadrą Szwajcarii zapewni aż tyle niesamowitych odczuć. Zawodnicy obydwu ekip prezentowali się dobrze, a zwycięzce tego starcia mogliśmy poznać dopiero po konkursie rzutów karny. Pierwsi bramkę strzelili gracze drużyny Szwajcarii, ale gracze reprezentacji Francji niesamowicie rozpoczęli drugą połowę, w której 2 gole zanotował Karim Benzema. Mogło się wydawać, iż jakiekolwiek emocje w tym starcia właśnie skończyły się, w sytuacji gdy na trzy do jednego gola zdobył Pogba. Reprezentanci drużyny narodowej Szwajcarii nie zamierzali jednak się poddawać i niespodziewanie byli w stanie do remisowego wyniku. Sędzia tego meczu nie miał wyboru i był zobligowany zaprosić graczy na dodatkowe trzydzieści minut meczu. O wyniku meczu zdecydować musiały karne, ponieważ dodatkowy czas meczu również nie przyniósł rozstrzygnięcia. Kadra Szwajcarii się okazała lepsza w trakcie jedenastek i wygrała wynikiem 5:4. Piłkarze szwajcarskiej kadry podczas ćwierćfinałowego spotkania zmierzą się z zespołem Hiszpanii.